Daňové poradenství On-line poradenství

On-line poradenství

V roce 2012 jsme zavedli možnost zasílat dotazy týkající se oblasti DPH na ing. Ivanu Langerovou prostřednictvím e- mailu.

Nyní tuto možnost rozšiřujeme o možnosti on-line poradenství v oblasti:

  • Daně z příjmů právnických osob
  • Daně z příjmů fyzických osob
  • Sociální pojištění
  • Zdravotního pojištění
  • Účetnictví

Máte jakékoliv nejasnosti ve výše uvedených oblastech? Zeptejte se na našich poradců prostřednictvím e-mailu.

Skupina našich poradců pod vedením ing. Jiřího Gawla a ing. Ivany Langerové, předních odborníků a lektorů, Vám pomůže s jakoukoli otázkou. Stačí napsat Váš dotaz na e-mailovou adresu a odpověď dostanete do konce následujícího pracovního dne.

KAM A JAK ZASÍLAT DOTAZY?

Dotazy zasílejte včetně fakturačních údajů na adresu info@betabrno.cz. Do názvu e-mailu prosím uvádějte text „DOTAZ DPH (či DPPO nebo DPFO či SOCP nebo ZDRP či UCTO)“

CENA:

Cena za odpověď činí 1.500 Kč včetně DPH. Faktura bude zaslána současně s odpovědí na Vámi uvedenou e-mailovou adresu.

Pozn.: V případě, že požadujete písemné stanovisko nebo rozsáhlejší rozbor problematiky, uveďte tuto informaci v dotazu. V tomto případě bude cena za odpověď stanovena individuálně podle náročnosti a složitosti řešeného případu a budete na ni upozornění předem.

 

 

 

ZAVEDENÍ DALŠÍ SNÍŽENÉ SAZBY DANĚ VE VÝŠI 10%

S ohledem na záměry vlády promítnuté do Koaliční smlouvy se od ledna 2015 navrhuje nová příloha č. 3a k zákonu o DPH, která uvádí seznam tří položek vybraného zboží. Tyto položky vychází z programu vlády, který si zavedením druhé snížené sazby daně (10 %) klade za cíl mimo jiné podpořit zejména rodiny s dětmi do tří let věku. Podle Koaliční smlouvy se jedná o léky, knihy a nenahraditelnou dětskou výživu. Poslanecký tisk této změny má č. 251.

VÝVOJ DPH V DALŠÍM OBDOBÍ

Co nás čeká v roce 2015 v oblasti DPH? Novinek bude dost. Kromě další snížené sazby ve výši 10 %, to budou především změny vyvolané evropskými předpisy (zvláštní režim pro správu daně, rozšíření přenosu daňové povinnosti v tuzemsku na nové komodity a zavedení dočasného používání tohoto režimu).

Pojistné přiznání - co to je? Kdo a kdy ho musí podat na finanční úřad? Tisková zpráva

Co je „pojistné přiznání“? Kdo má a kdo nemá povinnost jej podat? V jaké formě se podává – papírová nebo elektronická?

Upozornění na dopady zaslání plateb na bankovní účty zrušených finančních úřadů po 1. 1. 2015

Platíte svoje daňové povinnosti na správné bankovních účty finančních úřadů? Víte, od jakého data již nebudou platby zaslané na bankovní účty zrušených finančních úřadů přeposílány na správné bankovní účty?